Lüleburgaz Trafo Sarımı

Lüleburgaz Trafo Sarımı

Lüleburgaz Trafo Sarımı

Trafo yani transformatör, elektromanyetik indüksyon yöntemi ile iki veya daha fazla devre arasında enerji akımını sağlayan bir sistemdir. Trafo, AC (Alternatif Akım) sistemlerinde kullanılır. Trafolar, akımın frekans değeri değişmeden, gerilim ve sabit olan akım değerlerinin değişimini sağlarlar. Genellikle bir elektrik sisteminde akım değerini ve gerilimini yükseltmek veya düşürmek, eletrik akımını dağıtmak ve aktarmak için trafo kullanılır.

Elektromanyetik indüksiyon yoluyla devreler arasında enerji aktarımın amacı elektrik enerjisinin üretildiği yerden daha uzaklara aktarılmasıdır. Elektrij enerjisi aktarımı sırasında oluşan yüksek akım ciddi seviyelerde güç kayıplarına yol açar. Oluşan bu güç kayıplarının önüne geçmek için kullanılan trafolar, gerilimi yükseltir ve elektrik akımını düşürür. Trafo sarımı genellikle gerilimi düşürmek ya da yükseltmek için çeşitli şekilerde yapılmaktadır. Lüleburgaz Karaca Elektirik Bobinaj olarak trafo sarımı ihtiyaclarınız en kısa sürede ve en uygun fiyata yapılmaktadır.

Karaca Elektrik Bobinaj
Ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 541 593 34 29

[email protected]

Kemalettin Mah. Fabrika Sk. No 14/A Çorlu/Tekirdağ

Servo Motor Sarımı

Servo motorların tamir edilme sürecinden önce ilk olarak sizlere kısaca Servo Motorlar hakkında ufak bilgiler aktaralım. Servo motorlar robot teknolojisin de en çok kullanılan motor türüdür. Amaçları mekanizmaların işeyiş hatalarını bularak düzelmelerine yardımıcı olmaktır.

Step Motoru Sarımı

Servo motorların tamirinde ilk önemli kural arıza tespitinin doğru yapılmasıdır. Arızanın çok fazla sebebi olacağından doğru tespit yapılmadığı taktirde zaman kaybı ve gereksiz maliyet oluşacaktır.

AC-DC Motor Sarımı

Her marka, tip ve güçte DC motorların endüvi/endüktör sargılarının, orijinal bobinaj karakteristikleri ve izolasyon sınıflarına göre, tekniğine uygun olarak yeniden sarımı, onarımı ve bakımı işlemleri, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.