Çerkezköy Matkap Tamiri

Çerkezköy Matkap Tamiri

Çerkezköy Matkap Tamiri

Matkap tamiri makinenin uzun ömürlü olması için gereklidir. Matkap bakım yaptırmadan önce bakım yapılması gereken tüm parçalarını öğrenelim.

Matkap bakım periyodik bakımları yapılması gereken bir üründür. Düzenli bakımları aksatılmamalıdır. Matkap kırıcı özelliklere sahip olduklarından daha hassalardır ve çok darbeye maruz kalırlar. Matkap i bakım kullanımınıza bağlı olarak farklı zamanlarda fakat düzenli bir şekilde yaptırmalısınız. Eğer makinenizi haftada bir kereden fazla kullanmıyorsanız kömür bittiğinde bakım yaptırmanız gerekmektedir. Eğer kırıcı delici özellikli olan Matkap her gün kullanıyorsanız kömür bitmeden mutlaka matkap bakım yaptırmalısınız. Aksi takdirde arızaya neden olabilirsiniz. Her bakımda mutlaka yağ ve kömür değişimi gereklidir.

Bakım yapılırken yağ değişimi titizlik isteyen bir işlemdir. Siz dışarıdan yağ ekleyemezsiniz. Mutlaka deneyimli birinin yardımı gerekmektedir. Bunların yanında her bakımda Oring takımları değiştirilmelidir. Şanzıman kısmı orijinal Oring takımı ile toplanır. Bir başka değişmesi gereken kısım rulmanlar ve contalardır. Bunun dışında birde mutlaka kömür eklenir. Matkap bakım yapılırken dikkat edelim.
Karaca Elektrik Bobinaj
Ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 541 593 34 29

[email protected]

Kemalettin Mah. Fabrika Sk. No 14/A Çorlu/Tekirdağ

Servo Motor Sarımı

Servo motorların tamir edilme sürecinden önce ilk olarak sizlere kısaca Servo Motorlar hakkında ufak bilgiler aktaralım. Servo motorlar robot teknolojisin de en çok kullanılan motor türüdür. Amaçları mekanizmaların işeyiş hatalarını bularak düzelmelerine yardımıcı olmaktır.

Step Motoru Sarımı

Servo motorların tamirinde ilk önemli kural arıza tespitinin doğru yapılmasıdır. Arızanın çok fazla sebebi olacağından doğru tespit yapılmadığı taktirde zaman kaybı ve gereksiz maliyet oluşacaktır.

AC-DC Motor Sarımı

Her marka, tip ve güçte DC motorların endüvi/endüktör sargılarının, orijinal bobinaj karakteristikleri ve izolasyon sınıflarına göre, tekniğine uygun olarak yeniden sarımı, onarımı ve bakımı işlemleri, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.