Motor Sarımı

Motor Sarımı
Bir telin üst üste ve yana doğru düzenli şekilde sarılması bobin kavramını meydana getirmektedir. Motorun en önemli parçası olan bobin, elektrik enerjisini mekanik enerjiye çevirmek için kullanılmaktadır. Bobin sarımı için önemli parametreleri sarım sayısı, tel çapı, tel uzunluğu, izolasyon sınıfı başta olmak üzere bunlara bağlı unsurlar oluşturmaktadır. Bu parametrelere göre özel hazırlanmış kalıplar ve makaralar aracılığıyla sarım işlemi yapılmaktadır. Bobin sarım işlemi için geliştirilmiş özel motorlar tercih edilmektedir. Sarım işleminden önce inceleme yapılmaktadır. Motorun temel parçalarından olan gövde ve klemensin tespiti yapıldıktan sonra elde edilen bilgilerin analizi yapılmaktadır.

Motor Sarımı elektrikli motorlarda elektromanyetik alan oluşturmak amacıyla yapılan bobinlerin çıkartılarak yerine yenilerinin yerleştirilmesi demektir. Firmamız sizlere Motor Sarımı ve bakımı alanında hizmet vermektedir. Firmamız bobin motorlu el aletleri üreten birçok firmanın yetkili servisliğini yapmakta bulunduğundan ürünlerinizin bakımı veya tamiri konularında sizlere en iyi ve en hızlı hizmeti sağlamaktadır. El aletlerinde yaşadığınız problemlere yönelik firmamız hızlı çözümler ve profesyonel yaklaşımlar ile sorunu en kısa sürede ortadan kaldırarak sizleri mağdur duruma düşmekten kurtarmaktadır. Firmamız ile iletişime geçtiğiniz andan itibaren personellerimiz sizlerin sorunlarını çözmek adına sizlere destek vermektedirler.

Karaca Elektrik Bobinaj
Soru, görüş, servis hizmetleri ve daha bir çok konu hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

0 541 593 34 29

[email protected]

Kemalettin Mah. Fabrika Sk. No 14/A Çorlu/Tekirdağ

Servo Motor Sarımı

Servo motorların tamir edilme sürecinden önce ilk olarak sizlere kısaca Servo Motorlar hakkında ufak bilgiler aktaralım. Servo motorlar robot teknolojisin de en çok kullanılan motor türüdür. Amaçları mekanizmaların işeyiş hatalarını bularak düzelmelerine yardımıcı olmaktır.

Step Motoru Sarımı

Servo motorların tamirinde ilk önemli kural arıza tespitinin doğru yapılmasıdır. Arızanın çok fazla sebebi olacağından doğru tespit yapılmadığı taktirde zaman kaybı ve gereksiz maliyet oluşacaktır.

AC-DC Motor Sarımı

Her marka, tip ve güçte DC motorların endüvi/endüktör sargılarının, orijinal bobinaj karakteristikleri ve izolasyon sınıflarına göre, tekniğine uygun olarak yeniden sarımı, onarımı ve bakımı işlemleri, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.