Kapaklı Manyetik Fren Bobin Sarımı

Kapaklı Manyetik Fren Bobin Sarımı

Kapaklı Manyetik Fren Bobin Sarımı

Elektromanyetik fren bobinleri, elektrik akımlarının manyetik alanlarla karıştığı uygulamalarda kullanılan elektrik iletkenleri olarak bilinmektedir. Elektrik akımı, iletkende manyetik alan üretmek için fren bobini sarımı veya iletkende elektromotor voltaj üretmek için harici manyetik alandan geçirilir.

Manyetik fren bobini sarımı, büyük güç kaybı yaşanmadan hat voltajını azaltmak için tasarlanmış manyetik bir bileşen olarak kabul edilen sarım çeşididir.

Manyetik fren bobinleri nüve üzerine bindirilem hacim ile hesaplanmaktadır. AC volt fren bobinleri kalın kesitli ve sipir sayısı az olan bobinlerdir. DC volt fren bobinlerinde ise daha ince kesit ve çok sipir bulunur. AC volt frende 50x60x50 mm nüve, 2,6 mm bakır tel ve 160 tane sipir bulunurken, DC Volt fren bobinlerinde 100x120x100 mm nüve, 0,60 çapında bakır te ve 2800 sipir bulunmaktadır.

Fren bobinleri birçok etkenden kolaylıkla etkilenebilir. Frenin yay sertliği, devreye giriş ve çıkış zamanları ve frenin etrafındaki diğer elektromanyetiklerden etkilenmesi muhtemeldir.
Karaca Elektrik Bobinaj
Ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 541 593 34 29

[email protected]

Kemalettin Mah. Fabrika Sk. No 14/A Çorlu/Tekirdağ

Servo Motor Sarımı

Servo motorların tamir edilme sürecinden önce ilk olarak sizlere kısaca Servo Motorlar hakkında ufak bilgiler aktaralım. Servo motorlar robot teknolojisin de en çok kullanılan motor türüdür. Amaçları mekanizmaların işeyiş hatalarını bularak düzelmelerine yardımıcı olmaktır.

Step Motoru Sarımı

Servo motorların tamirinde ilk önemli kural arıza tespitinin doğru yapılmasıdır. Arızanın çok fazla sebebi olacağından doğru tespit yapılmadığı taktirde zaman kaybı ve gereksiz maliyet oluşacaktır.

AC-DC Motor Sarımı

Her marka, tip ve güçte DC motorların endüvi/endüktör sargılarının, orijinal bobinaj karakteristikleri ve izolasyon sınıflarına göre, tekniğine uygun olarak yeniden sarımı, onarımı ve bakımı işlemleri, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.