Çerkezköy Elektrik Motoru Sarımı

Çerkezköy Elektrik Motoru Sarımı

Çerkezköy Elektrik Motoru Sarımı

Elektrik motoru sarımı veya motor bobinajı olarak bilinen bu işin yapılması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar öncelikle arıza tespitidir.motor sarımı yapılmadan önce motorun mekanik parçaları sökülür. Tası pervanesi ön/arka rulman kapakları çıkarılır varsa rulman kitleme bil asınma durumları tespit edilir.bu işlem gözle muayene gibidir.bu nedenlerden dolayı arıza yoksa iki faza kalan motor yanığı ise bobinlerin yanma şeklinden belli olur.bir başka sebebi de aşırı yüke maruz kalmış olmasıdır.bu şekilde yanan motorun bobinlerinin tamamı kavrulur.bu sebepler incelendikten sora motorun bobinleri sökülür, hasarlı oyuklar varsa tesviye edilir, oyuklara yalıtım malzemesi olarak presbantlar yerleştirilir.
Karaca Elektrik Bobinaj
Ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 541 593 34 29

[email protected]

Kemalettin Mah. Fabrika Sk. No 14/A Çorlu/Tekirdağ

Servo Motor Sarımı

Servo motorların tamir edilme sürecinden önce ilk olarak sizlere kısaca Servo Motorlar hakkında ufak bilgiler aktaralım. Servo motorlar robot teknolojisin de en çok kullanılan motor türüdür. Amaçları mekanizmaların işeyiş hatalarını bularak düzelmelerine yardımıcı olmaktır.

Step Motoru Sarımı

Servo motorların tamirinde ilk önemli kural arıza tespitinin doğru yapılmasıdır. Arızanın çok fazla sebebi olacağından doğru tespit yapılmadığı taktirde zaman kaybı ve gereksiz maliyet oluşacaktır.

AC-DC Motor Sarımı

Her marka, tip ve güçte DC motorların endüvi/endüktör sargılarının, orijinal bobinaj karakteristikleri ve izolasyon sınıflarına göre, tekniğine uygun olarak yeniden sarımı, onarımı ve bakımı işlemleri, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.