Tekirdağ Trafo Sarımı

Tekirdağ Trafo Sarımı

Tekirdağ Trafo Sarımı

Trafolar, elektrik enerjisinin olduğu her yerde kullanılan gerilim dönüştürücü cihazlardır. Bu yüzden olmazsa olmaz bir araç olarak adlandırmak yanlış olmaz. Trafolar, bakır iletken tel içerisinden geçen elektrik akımının oluşturduğu manyetik akının kullanılması prensibiyle çalışırlar. Elektrik cihazlarından alınan maksimum güce verimlilik adı verilmektedir. Verimliliği etkileyen birçok etmen vardır. Özellikle elektrik motoru gibi hareketli parçaları bulunan elektrik cihazlarında verimlilik düşüktür. 

Trafoların hareketli bir parçaları olmadığı için sürtünme kaybı gibi bir verimlilik düşümü olmaz. Trafolar, elektrikle çalış ve verimliliği en yüksek olan elektrik aracıdır. %99 gibi bir verimlilik ile çalışan bu cihazların trafo sarımı işlemi de çok fazla dikkat isteyen zorlu bir iştir. Sarım öncesi yapılması gereken çok fazla hesaplama işlemi bulunur. Hesaplama işlemleri sayesinde sarımda kullanılacak iletkenlerin çapları, spir sayılarının belirlenmesi. Nüvenin kesitlerinin belirlenmesi, kaç adet nüve kullanılacağının belirlenmesi gibi etmenler netleştirilir. 

Karaca Elektrik Bobinaj
Ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 541 593 34 29

[email protected]

Kemalettin Mah. Fabrika Sk. No 14/A Çorlu/Tekirdağ

Servo Motor Sarımı

Servo motorların tamir edilme sürecinden önce ilk olarak sizlere kısaca Servo Motorlar hakkında ufak bilgiler aktaralım. Servo motorlar robot teknolojisin de en çok kullanılan motor türüdür. Amaçları mekanizmaların işeyiş hatalarını bularak düzelmelerine yardımıcı olmaktır.

Step Motoru Sarımı

Servo motorların tamirinde ilk önemli kural arıza tespitinin doğru yapılmasıdır. Arızanın çok fazla sebebi olacağından doğru tespit yapılmadığı taktirde zaman kaybı ve gereksiz maliyet oluşacaktır.

AC-DC Motor Sarımı

Her marka, tip ve güçte DC motorların endüvi/endüktör sargılarının, orijinal bobinaj karakteristikleri ve izolasyon sınıflarına göre, tekniğine uygun olarak yeniden sarımı, onarımı ve bakımı işlemleri, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.