Kapaklı Trafo Sarımı

Kapaklı Trafo Sarımı

Kapaklı Trafo Sarımı

Trafo, elektrik enerjisini bir iletkenden diğer iletkene manyetik akı aracılığı ile aktarır. Trafo, demir nüve ve trafo sarımı yapılmış iki bobin olmak üzere iki kısımdan meydana gelir. Trafoda bulunan bu sargıların birincisine giriş devresi denir ve alternatif akım kaynağına bağlanır. Bobinler üzerine uygulanan gerilim bir manyetik alan meydana getirir ve birbirleri arasında enerji aktarımı oluşur. Bu sayede trafo, çıkış gerilimini yükseltir. Nüvede bulunan bobinlerden birine yüksek gerilim verildiğinde, nüve üzerinde manyetik akı oluşur. Oluşan bu manyetik akının büyüklüğü ve yönü sürekli değişmektedir. Trafo sarımı oranı, bobinlerin ne kadar güç yükselteceği ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Trafo sarımı işlerinizde Kapaklı Karaca Elektirik Bobinaj'ın güvencesine bıraka bilirsiniz. 

Karaca Elektrik Bobinaj
Ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 541 593 34 29

[email protected]

Kemalettin Mah. Fabrika Sk. No 14/A Çorlu/Tekirdağ

Servo Motor Sarımı

Servo motorların tamir edilme sürecinden önce ilk olarak sizlere kısaca Servo Motorlar hakkında ufak bilgiler aktaralım. Servo motorlar robot teknolojisin de en çok kullanılan motor türüdür. Amaçları mekanizmaların işeyiş hatalarını bularak düzelmelerine yardımıcı olmaktır.

Step Motoru Sarımı

Servo motorların tamirinde ilk önemli kural arıza tespitinin doğru yapılmasıdır. Arızanın çok fazla sebebi olacağından doğru tespit yapılmadığı taktirde zaman kaybı ve gereksiz maliyet oluşacaktır.

AC-DC Motor Sarımı

Her marka, tip ve güçte DC motorların endüvi/endüktör sargılarının, orijinal bobinaj karakteristikleri ve izolasyon sınıflarına göre, tekniğine uygun olarak yeniden sarımı, onarımı ve bakımı işlemleri, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.