Çerkezköy Trafo Sarımı

Çerkezköy Trafo Sarımı

Çerkezköy Trafo Sarımı

Trafo sarımı Çerkezköy firması olarak her trafonun bir çalışma prensibi olduğunu belirtmemiz gerekir. Trafolar elektrik enerjisinin bir iletkenden diğerine iletilmesinden oluşur. Trafo, iki bobin ve bir nüveden oluşur. Nüve üzerinde bulunan bobinlerin birinin üzerinde gerilim olduğunda nüve üzerinde manyetik akım meydana gelir. Oluşan manyetik akımın şiddeti sürekli değişir ve manyetik akım çıkış bobini üzerinde bir gerilim indüksiyonu yapar. Trafodaki çıkış sarım sayısı giriş sarım sayısından fazlaysa çıkış gerilimi giriş geriliminden daha yüksektir. Tam tersi durumunda ise giriş sarım sayısı daha fazla olur.
Karaca Elektrik Bobinaj
Ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 541 593 34 29

[email protected]

Kemalettin Mah. Fabrika Sk. No 14/A Çorlu/Tekirdağ

Servo Motor Sarımı

Servo motorların tamir edilme sürecinden önce ilk olarak sizlere kısaca Servo Motorlar hakkında ufak bilgiler aktaralım. Servo motorlar robot teknolojisin de en çok kullanılan motor türüdür. Amaçları mekanizmaların işeyiş hatalarını bularak düzelmelerine yardımıcı olmaktır.

Step Motoru Sarımı

Servo motorların tamirinde ilk önemli kural arıza tespitinin doğru yapılmasıdır. Arızanın çok fazla sebebi olacağından doğru tespit yapılmadığı taktirde zaman kaybı ve gereksiz maliyet oluşacaktır.

AC-DC Motor Sarımı

Her marka, tip ve güçte DC motorların endüvi/endüktör sargılarının, orijinal bobinaj karakteristikleri ve izolasyon sınıflarına göre, tekniğine uygun olarak yeniden sarımı, onarımı ve bakımı işlemleri, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.