Tekirdağ AC Motor Sarımı

Tekirdağ AC Motor Sarımı

Tekirdağ AC Motor Sarımı

Üç fazlı AC motorlar çoğunlukla endüstri alanında elektrikten mekanik parçalara toplu güç dönüşümü için kullanılırlar. Tek fazlı AC motorlar ise küçük güç dönüşümleri için genellikle buzdolapları, fanlar, çamaşır makineleri, saç kurutma makineler ve mikserler gibi alterlerde kullanılırlar. AC motorlar, senkron ve asenkron motorlar olarak iki çeşitte üretilmektedir. Bu iki çeşit motorda sabit eksenli rotor ve stator bulunur. Senkron ve asenkron motorların statoru aynı yapıya sahiptir. Manyetik sac levhalar ve bu sacların üzerinde bulunan yivlere oturtulmuş sargılarla birlikte mekanik güç üretirler. Senkron motorda manyetik alan, rotorun sargısını besleyen doğru bir akım tarafından meydana getirilir. Bu tip motorların başlıca dezavantajlarından biri motorun kendi başına harekete geçememesidir. Asenkron motorların çalışma prensibi oldukça farklıdır. Bu AC motorun sarım sayısı oldukça fazladır ve rotorun harekete geçmesi için statora indüklenen tek bir akım yeterli olamaktadır. Asenkron motorlarda bulunan rotor, harekete geçmek için başka hiçbir enerji kaynağına ihtiyaç duymaz. Rotorun dönüş hızı, AC motor sarımı ile doğru orantılı olarak artar.
Karaca Elektrik Bobinaj
Ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 541 593 34 29

[email protected]

Kemalettin Mah. Fabrika Sk. No 14/A Çorlu/Tekirdağ

Servo Motor Sarımı

Servo motorların tamir edilme sürecinden önce ilk olarak sizlere kısaca Servo Motorlar hakkında ufak bilgiler aktaralım. Servo motorlar robot teknolojisin de en çok kullanılan motor türüdür. Amaçları mekanizmaların işeyiş hatalarını bularak düzelmelerine yardımıcı olmaktır.

Step Motoru Sarımı

Servo motorların tamirinde ilk önemli kural arıza tespitinin doğru yapılmasıdır. Arızanın çok fazla sebebi olacağından doğru tespit yapılmadığı taktirde zaman kaybı ve gereksiz maliyet oluşacaktır.

AC-DC Motor Sarımı

Her marka, tip ve güçte DC motorların endüvi/endüktör sargılarının, orijinal bobinaj karakteristikleri ve izolasyon sınıflarına göre, tekniğine uygun olarak yeniden sarımı, onarımı ve bakımı işlemleri, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.