Çerkezköy Manyetik Fren Bobin Sarımı

Çerkezköy Manyetik Fren Bobin Sarımı

Çerkezköy Manyetik Fren Bobin Sarımı

Elektrik motorları ve manyetik fren sistemleri, herhangi bir tesis için kritik bir bileşen olarak hizmet eder. Bununla birlikte, elektrik motorları, iş operasyonlarını kesintiye uğratabilecek, üretkenliği azaltabilecek ve bir şirketin kârlılığını olumsuz yönde etkileyebilecek motor arızalarına ve arızalarına yol açan herhangi bir sayıda soruna eğilimli olabilir.

      Elektrik motorlarının arızalanmasına birçok faktör sebep olabilir. Olumsuz çalışma koşulları başlıca neden olarak sayılabilir. İster elektriksel, ister mekanik veya çevresel olsun, bir elektrik motorunun ömrünü önemli ölçüde kısaltabilir.

      En yaygın mekanik arızalar mil dengesizliği, gevşeklik, yanlış hizalama ve yataklardır. Genellikle bu mekanik arızalar birbiriyle ilişkilidir: mil dengesizliği, gevşeklik veya düzeltilmeden bırakılan yanlış hizalama, rulmanlar üzerinde artan kuvvetlere neden olur ve bu da rulmanların hızlı aşınmasına neden olur.

      Tek veya çok kademeli transformatörlerde, kaynak transformatörlerinde, yükseltici/düşürücü transformatör varyasyonlarında revizyon ve geri sarma yapılabilir ayrıca jeneratörleri, fren ve debriyaj ünitelerini ve elektro mıknatısları tamir edilebilir. Mekanik fren bobini sarma, ekipmanın geri yüklenmesini ve optimum performans sunmasını sağlar.
Karaca Elektrik Bobinaj
Ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 541 593 34 29

[email protected]

Kemalettin Mah. Fabrika Sk. No 14/A Çorlu/Tekirdağ

Servo Motor Sarımı

Servo motorların tamir edilme sürecinden önce ilk olarak sizlere kısaca Servo Motorlar hakkında ufak bilgiler aktaralım. Servo motorlar robot teknolojisin de en çok kullanılan motor türüdür. Amaçları mekanizmaların işeyiş hatalarını bularak düzelmelerine yardımıcı olmaktır.

Step Motoru Sarımı

Servo motorların tamirinde ilk önemli kural arıza tespitinin doğru yapılmasıdır. Arızanın çok fazla sebebi olacağından doğru tespit yapılmadığı taktirde zaman kaybı ve gereksiz maliyet oluşacaktır.

AC-DC Motor Sarımı

Her marka, tip ve güçte DC motorların endüvi/endüktör sargılarının, orijinal bobinaj karakteristikleri ve izolasyon sınıflarına göre, tekniğine uygun olarak yeniden sarımı, onarımı ve bakımı işlemleri, konusunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.